Niekedy sa človek musí najprv stať matkou
a zahodiť časť svojho predošlého JA,
aby našiel sám seba.

Veď kedy inokedy máte 3 roky “dovolenky”?
Počas nekonečných prechádzok a dojčenia môžete vymyslieť aj nemysliteľné a ak máte to šťastie, že v týchto chvíľach narazíte na tú správnu parťáčku či parťáka, kúsky vašich nápadov naraz zapadnú a celá skladačka bude kompletná.

 

My sme ho mali.

 

Nás takto spojil život pár týždňov pred narodením prvých detí a to, čo sa zdalo byť na prvý pohľad ako smola sa vlastne ukázalo ako skvelá vec.
Prešlo sedem a pol roka, prišli ďalšie deti a kočíkové prechádzky, pri ktorých sme vymysleli TAKITAK už síce bodom denného programu niesú, my sme však ostali a stále nás to baví.
Stále vymýšľame nové veci, stále kráčame vpred a sme zvedavé čo na nás čaká…

 

Každá z nás je iná, ale aj napriek tomu (alebo možno práve preto) spolu dokážeme tvoriť, zabaviť sa, poplakať si potiahnuť jedna druhú keď stratí silu, motivovať keď stratí vieru.

 

Sme rady, že máme okolo seba aj ďalšie skvelé mamy, tvorivé ženy plné nápadov a odvahy ich uskutočniť.

Ďakujeme všetkým našim priaznivcom za to, že nám odpúšťate keď absolútne nestíhame ani Ň. Ďakujeme za to že u nás nakupujete, podporujete nás milými slovami, dávate nám inšpiráciu a pridávate nám vietor do plachiet.

 

No najmä ĎAKUJEME našim najbližším. Za všetko. Za to že sú.

♡♡♡

Lucia & Marcela

Pohodlnosť, univerzálnosť,
minimalizmus, nadčasovosť,
jednoduchosť, UNISEX a UNISIZE

Milujeme pohodlnosť, milujeme príjemné prírodné materiály, univerzálnosť a milujeme jednoduché strihy, ktoré sú však poctivo skúšané a upravované a skúšané a upravované… Neustále vymýšľame čo nové priniesť, ako zužitkovať zvyšky a “odstrižky”, ako zlepšiť čo sa dá. Využívame prírodné materiály ako bavlnu, ľan, vlnu, či drevo a v našich kolekciách nájdete mnoho “ZERO WASTE” kúskov pre dospelých aj deti. A prečo TAKITAK? Pretože väčšinu vecí TAKITAK môžete nosiť tak i tak. Snažíme sa vytvoriť modely, ktoré niesú určené na jedno použitie. Dajú sa kombinovať a nosiť na viacero spôsobov. Sú jednoduché, minimalistické, nadčasové, väčšinou UNISEX a UNISIZE. 

Najskôr prišli detské modely, chvíľku po nich sme začali s kúskami pre dospelých a v tých sme sa úplne našli.

Sme dve mamy, ktorým chýbalo pohodlné no jednoduché detské oblečenie, ktoré by bolo štýlové ale zároveň minimalistické a ľahko kombinovateľné. Jedného dňa sme sa teda rozhodli, že možno niesme jediné, ktorým chýba niečo podobné a odvtedy tvoríme novú slovenskú značku TAKITAK. Veľmi jednoduché farby a prevažne oversize strihy, unisex. 100% ľan, 100% vlna či bavlna.

 

Najskôr teda prišli detské modely, chvíľku po nich sme začali s kúskami pre dospelých a v tých sme sa úplne našli.

 

Vyberáme si najmä príjemné a pohodlné bavlnené materiály, ale aj iné prírodné materiály ako ľan, korok či drevo, a každý kus je originál, keďže všetko tvoríme ručne – od strihov, cez dizajn až po prišívanie gombíkov. Snažíme sa využiť každý kúsok látky a tak stále vymýšľame niečo nové. Všetko “testujeme” na sebe, našich mužoch a deťoch, čiže kvalitu ale aj funkčnosť máme vždy vyskúšanú na vlastnej koži, zároveň preferujeme ležérnosť a jednoduchosť. Viaceré modely sú obojstranné, alebo sa dajú nosiť na viacero spôsobov, čiže tak i tak – a preto práve názov TAKITAK. 

 

Značka TAKITAK je určená pre všetkých, ktorí majú radi jednoduchosť a pohodlnosť. Snažíme sa vytvoriť modely, ktoré niesú určené na jedno použitie. Dajú sa kombinovať a nosiť na viacero spôsobov. Sú minimalistické, nadčasové a pritom vhodné pre každého, kto sa rád cíti vo svojom oblečení slobodne a užíva si oversize strihy.